Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Euroweek 2017

Euroweek 2017

Od 9 czerwca do 13 czerwca młodzież naszego liceum brała udział w zajęciach realizowanych przez obóz szkoleniowy  Euroweek w Różance (niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej).Napięty program  zawierał warsztaty kulturowe prowadzone przez wolontariuszy z Afryki, Południowej Ameryki i Europy. Obejmował  naukę tańców międzynarodowych, twórcze konkursy, autoprezentacje, a także karaoke.

Językiem komunikacji był język angielski. Poniżej wypowiedzi naszych uczniów na pytanie: „Dlaczego warto brać udział w projekcie Euroweek”: „Animatorzy są fajni, otwarci i profesjonalni. Ich historie życiowe są niezwykle interesujące”, „ Uczymy się jak pokonywać swoje słabości”, „Wolontariusze pokazali nam inne postrzeganie świata i dali nam potężny zastrzyk energii i  motywacji. Pokazali nam jak być otwartym na innych ludzi i kulturę’’, „Poprzez własne doświadczenia wolontariusze pokazali nam , że nasze życie należy wyłącznie do nas i zależy wyłącznie  od nas i powinniśmy stawiać sobie wysoko poprzeczkę” , „Zostaliśmy zmotywowani do uczenia się języków obcych”, „To doświadczenie przerosło nasze oczekiwania. W cudownej atmosferze spędziliśmy niezapomniany czas”. Opiekunowie, mgr  Agnieszka Janiszewska i mgr Magdalena Mińczuk, dziękują młodzieży III LO za aktywny i twórczy udział w warsztatach.