DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI 2018

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Samorządności, który prowadzili Karolina Habrowska oraz Konrad Skibiński. W tym dniu mogliśmy być świadkami zmagań nauczycieli z uczniami w Familiadzie szkolnej. Lepsza wiedzą z zakresu geografii, sportu, historii oraz życia szkoły wykazali się nauczyciele.

Następnie swoje muzyczne, wokalne i taneczne talenty zaprezentowali uczniowie Biegana. Swoimi niesamowitymi umiejętnościami wokalnymi poruszyły nas Klaudia Pisula z klasy 1d, Zuzanna Giewon z klasy 1f, Daria Zając z klasy 2b, Eliza Wang klasa 2c, Karolina Brzozowska z klasy 2e, Patrycja Mrozowska z klasy 2f, Marta Sikora z klasy 2e, Ada Jełowiecka z klasy 3f i Klaudia Jędrzejczyk klasa 1d.

Zmysłowym tańcem nowoczesnym zaintrygowała nas Julia Dudek z klasy 1e, walcem angielskim Julia Kaźmierczak z klasy 1c i gorącymi tańcami latyno- amerykańskimi Bartosz Nabiałczyk z klasy 3e. Nie mogło też zabraknąć naszych szkolnych cheerleaderek oraz Olafa Borowieckiego z klasy 1a, który swoim tańcem break- dance poderwał wszystkich do zabawy. Zwycięzcami "Mam talent" zostali Julia Klajnowska i spółka z klasy 3a. Wszyscy uczestnicy mam talent otrzymali nagrodę w postaci kuponu na niepytanie. W dalszej części obchodów Dnia Samorządności mogliśmy podziwiać zespoły klasowe, które prezentowały teledyski do utworów latino- dance. Była "La Bamba", "Despacito", "Waka - waka" i inne. Najlepszą prezentację do teledysku Shakiry "Loca" przygotowała klasa 1e, drugie miejsce otrzymała 3a i 2e miejsce trzecie. Ostatnią częścią programu były rozgrywki "sportowe":) Jedną z konkurencji był bieg z kulą u nogi, czyli bieg po torze przeszkód z nauczycielem wychowawcą przywiązanym do nogi ucznia. Druga konkurencja polegała na ustawieniu największej liczby osób na europalecie. Ostatnia z konkurencji to   rzut beretem do celu. W tych konkurencjach najlepsi okazali się uczniowie klasy 1e, drugie miejsce zajął zespół klasowy 1f  a trzecie 1 d. Zwieńczeniem imprezy było uroczyste rozdanie nagród przez pana Dyrektora i Samorząd uczniowski. Wszystkim zaangazowanym dziękujemy z pomoc i aktywny udział w imprezie. Następna taka impreza już za rok.