Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziny: 807391
  • Do końca roku: 347 dni
  • Do wakacji: b.d.

Wycieczka do Szkocji

UWAGA! Zmiana w ofercie wycieczki do Szkocji. Szczegółowe informacje u p. Katarzyny Pogłodzińskiej

Holandia – Szkocja    Holenderskie perły i zamki Szkocji         2018                8 dni     

           

Amsterdam – Stirling – Fort Wiliam – Glencoe – Oban –– Edynburg – Newcastle - Haga

                                                                       06-13.04. 2018

  • Amsterdam - jedna z najciekawszych europejskich stolic
  • Góry, wrzosowiska, zamki i pogoda Szkocji
  • Edynburg – stolica Szkocji, zwana Atenami Północy
  • Haga - siedziba holenderskiego rządu, parlamentu i rodziny królewskiej

Program imprezy

 

1 dzień

Wyjazd z Polski około 19.00. Przejazd przez Niemcy.

 

2 dzień

W godzinach porannych przyjazd do Amsterdamu. Rejs stateczkiem po licznych, malowniczych kanałach Starówki. Spacer po mieście: Stare Miasto z kanałami, Plac Dam, przy którym stoi Pałac Królewski i Stary Kościół rodziny królewskiej. Rijksmuseum, największe muzeum państwowe ze zbiorami sztuki holenderskiej z dziełami, m.in.: Van Gogha i Rembrandta. Po południu zaokrętowanie na promie. O godz. 17.30 przeprawa promowa do Newcastle. Nocleg na promie.

 

3 dzień

Przypłynięcie do Newcastle. Przejazd do Stirling z piękną średniowieczną starówką i zamkiem. Wejście na Wallace Monument - wieżę widokową stojącą w miejscu, z którego wielki bohater szkocki William Wallace dowodził wojskami szkockimi. Zobaczymy jeden z najładniejszych zamków w Szkocji Stirling Castle, w którego pobliżu rozegrała się pierwsza bitwa o niepodległość Szkocji w 1297 r., oraz gdzie koronowana była Maria Stuart. Przejazd na zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

 

4 dzień  

Śniadanie (pobranie lunchu). Przejazd do Fort William – miasteczka położonego u stóp najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii Ben Nevis (1343m). Przejazd przez krainę legend i baśni, jedną z najpiękniejszych szkockich dolin – Glencoe, cudowne widoki na Highlands i góry Grampian. Wąsko wciśnięta pomiędzy dzikie góry Dolina Glencoe to szkocka perełka. W jednym miejscu znalazło się tu wszystko, co najpiękniejsze w Szkocji - majestatyczne szczyty, przejrzyste jeziora i połacie wrzosowisk. Na każdym kroku zapierają dech widoki, które zostały wykorzystane, m.in. w niektórych scenach filmu "Harry Potter i więzień Azkabanu”. Przejazd na wizytę w Oban – spacer nadmorską promenadą. Powrót na kolację, nocleg

 

5 dzień

Śniadanie (pobranie lunchu). Przejazd do Edynburga, stolicy Szkocji zwanej również Atenami Północy. Zobaczymy, m.in. Royal Mile – drogę królewską łączącą Pałac Holyrood z Zamkiem Edynburskim, Katedrę St. Gile`s – gdzie odbywały się koronacje królów Szkocji, Princess Street – główną ulicę handlową, Galerię Narodową, Scott Monument. Kolacja nocleg

 

6 dzień

Śniadanie (pobranie lunchu) –wykwaterowanie. Przejazd do Newcastle. Spacer po mieście. W programie m.in. Katedra św. Mikołaja, średniowieczny zamek (Blake Gate XIII w.), zabytkowe kamieniczki oraz symbol miasta – wielki zielony most Tyne Bridge, będący pierwowzorem Mostu Portowego w Sydney. Zaokrętowanie. Nocna przeprawa promowa do Amsterdamu.

 

7 dzień 

Rano przypłynięcie promu do Amsterdamu. Przejazd do Hagi - siedziby rządu holenderskiego, spacer po mieście, gdzie na uwagę zasługuje: oficjalna rezydencja królewska, Zamek Binnenhof - siedziba parlamentu, Pałac Pokoju, w którym mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, starówka z kościołem św. Jakuba, Pałac Królewski. Przejazd nocny do Polski.  

 

8 dzień
Powrót do Polski w godzinach porannych

 

                        Cena :  1.785 zł  (min. 53 - 54 osoby płacące)        Horel Travelodge (pokoje 3 os -

                                                                                           3 śniadania + 3 obiadokolacja self service))

                       

 

ŚWIADCZENIA:

- autokar klasy lux,

- karnet na prom Amsterdam – Newcastle – Amsterdam . ( Economy 4 berth cabins)

- 3 noclegi u rodzin w Stirling z wyżywieniem wg programu (śniadanie, lunch - suchy prowiant,

  obiadokolacja)

- opieka pilota i wychowawców

 

- turystyczny pakiet ubezpieczeniowy Signal Iduna

- podatek VAT zgodnie z Art. 119 Ustawy o podatku VAT.

 

 

Cena nie zawiera :

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, systemu Alma Tour Guide, orientacyjny koszt ok.  50 GBP/os. oraz ok. 30 EUR/os.

 

Uwagi

Przekroczenie granic na podstawie dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Trasa przejazdu Częstochowa -  Amsterdam (ok. 1.170 km) - ok. 16 godzin.

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.


Przejdź do góry