• Do wakacji: -1 dni

Tytuł laureatki w ogólnopolskim konkursie "I Know America" dla naczej uczennicy

Uczennica naszej szkoły, Julia Klajnowska, uzyskała tytuł laureatki w ogólnopolskim konkursie "I Know America". III finałowy etap konkursu odbył się w Warszawie. Uczestnicy musieli odpowiedzieć w języku angielskim na pytania dotyczące historii, kultury i polityki USA przed komisją składającą się z wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego oraz pracowników Ambasady Stanów Zjednoczonych. Pobyt w Warszawie nie wiązał się jedynie z egzaminem, ale również z wieloma atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów konkursu. Należały do nich m.in. warsztaty kulinarne z zastępcą attaché ds. kultury Scottem Whitmore’em, spektakl „Elementarz” w Teatrze Narodowym, warsztaty antydyskryminacyjne w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy wizyta w American School of Warsaw, gdzie uczestnicy odbyli zajęcia z Global Politics oraz spotkali się z dziennikarzem z serwisu Politico. Punktem kulminacyjnym było przyjęcie w rezydencji Ambasadora USA połączone z rozdaniem nagród i dyplomów.

Tytuł laureatki umożliwia Julii uzyskanie maksymalnej ilości punktów przy rekrutacji na studia amerykanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim.

Julia z Zastępcą Ambasadora John'em C. Law

Laureaci w Ośrodku Studiów Amerykańskich