Sport

Osiągnięcia sportowe 2018/2019
DRUŻYNOWE

Mistrzostwo Częstochowy:
• Szkolna Liga LA – chłopcy
• Drużynowe Biegi Przełajowe – chłopcy

Wicemistrzostwo Częstochowy
• Piłka Siatkowa – chłopcy
• Piłka Ręczna – chłopcy

III Miejsce w Mistrzostwach Częstochowy
• Szachy Drużynowe
• Piłka Siatkowa Plażowa – chłopacy

III Miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Średnich
• Piłka Koszykowa – dziewczęta
• Sztafetowe Biegi Przełajowe – dziewczęta
• Łyżwiarstwo Szybkie – dziewczęta

INDYWIDUALNE

Mistrzostwo Częstochowy :
• Karol Sowa 200m
• Adam Jakubowski 100m

Sztafeta 4x100m:
• Karol Sowa
• Adam Jakubowski
• Dominik Pindych
• Kacper Grzywacz
• Jakub Mrożek – 1500m

PŁYWANIE

Mistrzostwa Częstochowy:
• I Miejsce – Julia Marszałek – 100m stylem grzbietowym
• I Miejsce – Natalia Królak – 100m stylem dowolnym
• III Miejsce – Marta Różniak – 100m stylem klasycznym
• III Miejsce – Magdalena Sikora – 100m stylem klasycznym
• III Miejsce – Kamil Bujak – 100m stylem dowolnym
• III Miejsce – Alicja Jaros – 100m stylem grzbietowym

 

Osiągnięcia sportowe 2017/2018
I miejsce w Mistrzostwach Częstochowy w lekkiej atletyce

100m – 1 miejsce: Karol Sowa
400m – 1 miejsce: Adam Jakubowski
400m – 2 miejsce: Tomasz Turski
1500m – 1 miejsce: Jakub Mrożek
sztafeta 4x100m – 1 miejsce: Karol Sowa, Piotr Kopyt, Tomasz Turski, Adam Jakubowski

Wicemistrzostwo w Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

Dul Damian, Flak Daniel, Janus Oliwer, Kopeć Antek, Kwiatkowski Marcel, Kaniszyn Jakub, Opala Albert, Ostalski Piotr, Rogala Sebastian, Wers Patryk, Wolny Dawid, Przygodzki Marcel

I miejsce w Mistrzostwa Regionu Częstochowskiego w biegach przełajowych

Piotr Kopyt, Patryk Wers, Karol Sowa, Mikołaj Migdalski, Jakub Mrożek, Tomasz Turski, Matusz Michalak

III miejsce drużynowo w łyżwiarstwie szybkim

Wiola Szkop, Ada Kaszper i Natalia Królak

Pływackie Mistrzostwa Częstochowy

Julia Marszałek – Mistrzyni Częstochowy, 50m stylem grzbietowym

Natalia Królak – Mistrzyni Częstochowy, 100m stylem dowolnym

Magdalena Sikora – Mistrzyni Częstochowy, 50m stylem klasycznym

I miejsce indywidualnie w łyżwiarstwie szybkim

Wiola Szkop

II miejsce w Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców

Adamczyk Tomasz, Duda Jakub, Frankowski Eryk, Głąb Bartłomiej, Janelt Eryk, Kazior Piotr, Merta Łukasz, Moroziuk Oskar, Niemiec Mateusz, Pachurka Kamil oraz Pogłodziński Jan

III miejsce w Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

Daroń Kinga, Halkiewicz Klaudia, Kasprzyk Julia, Krajewska Oliwia, Łęgowik Dominika, Skrodzka Wiktoria, Szkop Wioletta oraz Wang Eliza

I miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych

Jakub Mrożek, Patryk Wers, Szymon Noga, Oliwier Gerek, Mateusz Michalski, Piotr Kopyt

III Miejsce w siatkówce plażowej dziewcząt

Wioletta Szkop, Wiktoria Skrodzka

Mistrz Śląska na dystansie 400 metrów przez płotki

Adam Jakubowski

Mistrzyni Śląska na dystansie 100 metrów

Magdalena Brendel

Wicemistrzyni Śląska na dystansie 200 metrów

Magdalena Brendel

II Miejsce w 24 godzinnym maratonie pływackim w drużynie sztafetowej

Natalia Królak

 

Osiągnięcia sportowe 2016/2017
Zespołowe:I miejsce Mistrzostwa Częstochowy – lekkoatletyka – chłopcy
I miejsce Mistrzostwa Częstochowy – sztafeta 4x100m – chłopcy
I miejsce Mistrzostwa Rejonowe – biegi przełajowe – chłopcy
I miejsce Mistrzostwa Częstochowy – piłka siatkowa – chłopcy
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy – biegi przełajowe – chłopcy
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy – piłka siatkowa dziewcząt
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy – piłka koszykowa chłopców
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy – piłka siatkowa plażowa chłopców
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy – biegi przełajowe dziewcząt
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy – piłka siatkowa plażowa dziewcząt

Indywidualne:I miejsce Mistrzostwa Częstochowy – Czaja Julia – pływanie styl motylkowy 50m
I miejsce Mistrzostwa Częstochowy – Migdalski Mikołaj – 1500m

 

Osiągnięcia sportowe 2015/2016
Zespołowe:I miejsce Mistrzostwa Częstochowy – biegi przełajowe – chłopcy
I miejsce Mistrzostwa Częstochowy – piłka siatkowa plażowa dziewcząt
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy – sztafeta 4x100m
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy – piłka koszykowa – dziewcząt
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy – łyżwiarstwo szybkie
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy – piłka siatkowa plażowa chłopców
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy – lekkoatletyka – chłopcy
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy – lekkoatletyka – chłopcy

 

Osiągnięcia sportowe 2014/2015
Zespołowe:II miejsce Mistrzostwa Częstochowy – piłka siatkowa plażowa dziewcząt
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy – łyżwiarstwo szybkie dziewcząt
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy – piłka siatkowa dziewcząt
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy – LA sztafeta 4x100m – chłopcy

Indywidualne:I miejsce – Marcinkiewicz Piotr – 1500m
I miejsce – Michalak Mateusz – 400m
I miejsce – Karpeta Michał – pływanie styl klasyczny 50m
I miejsce – Czaja Julia – pływanie styl motylkowy 50m
II miejsce – Pacud Aleksandra – pływanie
III miejsce – Sznurkowski Michał – 100m

 

Osiągnięcia sportowe 2013/2014
Indywidualne

I miejsce – Zawody L.A. bieg na 1500m – Marcinkowski Piotr kl. II a;
opiekun Kowalczyk Piotr

Zespołowe

I miejsce – Biegi przełajowe – Trzepizur Barnaba, Opiłka Mateusz, Włodarczyk Igor, Płatkowski Bartłomiej, Marchewka Paweł, Marcinkowski Piotr;
opiekun Piotr Kowalczyk

Częstochowa Tenis CUP 2013

I Mistrzostwa Częstochowy w tenisie ziemnym pod patronatem Prezydenta Miasta Cz-wy i Rady Miasta w ramach projektu „Często na korcie”.
Zawody odbyły się 19-20.09.2013 na kortach częstochowskiego klubu Tenisowego „Victoria”.

III miejsce – Bujak Olga kl. I c
IV miejsce – Szymala Małgorzata II e
VII miejsce – Mirek Tymoteusz I f
VIII miejsce – Celt Paweł I c

Ogólna klasyfikacja szkół: III miejsce;
opiekun Roman Kępski

Turniej w piłkę siatkową

30 IX 2013 roku w VIII LO Samorządowym odbył się Turniej w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców „Gram w siatkówkę – żyję zdrowo na sportowo”.

Drużyny dziewcząt wygrała dwa mecze z V LO im. A. Mickiewicza i z VIII LO Samorządowym i zajęła I miejsce w turnieju.

Skład drużyny dziewcząt:
Pęczek Roksana III f
Łuszczyk Anna II d
Lis Marlena III f
Kwasek Paulina II d
Koźlik Natalia II d
Hadryś Kinga II a
Młynarska Julia II a
Paruzel Joanna I f
Nocoń Iga II f

Drużyny chłopców wygrała dwa mecze z IV LO im. H. Sienkiewicza i z VIII LO Samorządowym i zajęła I miejsce w turnieju.

Skład drużyny chłopców:
Kałuża Dominik III b
Kokot Paweł III b
Knysak Łukasz III d
Wojszczyk Kamil III f
Sobol Szymon II d
Kubicki Paweł II b
Jarosik Andrzej I f

opiekun Iwona Kusaj

Rywalizacja w piłce nożnej chłopców

Eliminacje grupa III:

1. V LO Mickiewicz
2. ZS Technicznych
3. II LO Traugutt
4. III LO Biegański

Wyniki poszczególnych meczy:

V LO Mickiewicz Vs. III LO Biegański 2 : 6
III LO Biegański Vs. ZS Technicznych 7 : 2
II LO Traugutt Vs. III LO Biegański 2 : 9

Tabela końcowa eliminacji:

Miejsce Szkoła Punkty Bramki
I. III LO Biegański 9 22 : 6
II. V LO Mickiewicz 6 17 : 7
III. ZS Technicznych 3 13 : 13
IV. II LO Traugutt 0 6 : 32

Półfinały grupa I:

1. VII LO Kopernik
2. IV LO Sienkiewicz
3. III LO Biegański
4. V LO Mickiewicz

Wyniki poszczególnych meczy:

IV LO Sienkiewicz Vs. III LO Biegański 5 : 4
III LO Biegański Vs. VII LO Kopernik 2 : 9
III LO Biegański Vs. V LO Mickiewicz 6 : 2

Tabela końcowa półfinałów:

Miejsce Szkoła Punkty Bramki
I. VII LO Kopernik 9 18 : 3
II. V LO Mickiewicz 3 11 : 8
III. III LO Biegański 3 12 : 16
IV. IV LO Sienkiewicz 3 5 : 19

Wyniki meczu finałowego:

III LO Biegański Vs. ZS Andersa 0 : 3

Tabela końcowa finałów:

Miejsce Szkoła Punkty Bramki Punkty do współzawodnictwa
I. ZSTiO im.S.Żeromskiego 11
II. VII LO im.M.Kopernika 9
III. V LO im.A.Mickiewicza 8
IV. Techniczne Zakłady Naukowe 7
V. ZS Andersa 6
VI. IV LO im.H.Sienkiewicza 5
VII. ZS Ekonomicznych 4
VIII. III LO im.Wł.Biegańskiego 3
Pozostałe drużyny otrzymują 1pkt za współzawodnictwo

opiekun Krzysztof Cygan

Rywalizacja w piłce ręcznej chłopców

Eliminacje grupa II:

1. VII LO Kopernik
2. ZS Kochanowski
3. III LO Biegański
4. IV LO Sienkiewicz

Wyniki poszczególnych meczy:

ZS Kochanowski Vs. III LO Biegański 12 : 9
III LO Biegański Vs. IV LO Sienkiewicz 9 : 10
III LO Biegański Vs. VII LO Kopernik 10 : 21

Tabela końcowa eliminacji:

Miejsce Szkoła Punkty Bramki
I. VII LO Kopernik 6 51 : 26
II. ZS Kochanowski 4 38 : 31
III. IV LO Sienkiewicz 2 22 : 39
IV. III LO Biegański 0 18 : 63

opiekun Piotr Kowalczyk

Rywalizacja w siatkówce chłopców

Eliminacje grupa IV:

1. III LO Biegański
2. ZS Gastronomicznych
3. ZS Technicznych

Wyniki poszczególnych meczy:

III LO Biegański Vs. ZS Technicznych 2 : 0
ZS Gastronomicznych Vs. III LO Biegański 0 : 2

Tabela końcowa eliminacji:

Miejsce Szkoła Punkty Sety
I. III LO Biegański 4 4 : 0
II. ZS Technicznych 3 2 : 2
III. ZS Gastronomicznych 2 0 : 4

Półfinały grupa II:

1. ZS Żeromski
2. ZS Prus
3. III LO Biegański
4. ZS Technicznych

Wyniki poszczególnych meczy:

ZS Prus Vs. III LO Biegański 0 : 2
III LO Biegański Vs. ZS Technicznych 2 : 0
ZS Żeromski Vs. III LO Biegański 2 : 1

Tabela końcowa półfinałów:

Miejsce Szkoła Punkty Sety
I. ZS Żeromski 6 6 : 2
II. III LO Biegański 5 5 : 2
III. ZS Technicznych 4 3 : 4
IV. ZS Prus 3 0 : 6

opiekun Iwona Kusaj

Szkolna liga koszykówki chłopców

Zespoły występujące w lidze:

1. IX LO Norwid
2. VII LO Kopernik
3. ZS Żeromski
4. TZN
5. II LO Traugutt
6. III LO Biegański

Wyniki poszczególnych meczy:

IX LO Norwid Vs. III LO Biegański 70 : 41
III LO Biegański Vs. TZN 33 : 71
III LO Biegański Vs. II LO Traugutt 40 : 61
VII LO Kopernik Vs. III LO Biegański 41 : 72
ZS Żeromski Vs. III LO Biegański 39 : 36

Tabela końcowa eliminacji:

Miejsce Szkoła Punkty Kosze
I. IX LO Norwid 10 322 : 170
II. TZN 9 312 : 192
III. II LO Traugutt 8 229 : 209
IV. ZS Żeromski 7 178 : 210
V. III LO Biegański 6 218 : 282
VI. VII LO Kopernik 5 135 : 335

opiekun Roman Kępski

Rywalizacja w piłce ręcznej dziewcząt

Eliminacje grupa II:

1. I LO Słowacki
2. ZS Żeromski
3. IV LO Sienkiewicz
4. VIII LO Samorządowe
5. III LO Biegański

Wyniki poszczególnych meczy:

III LO Biegański Vs. ZS Żeromski 7 : 5
I LO Słowacki Vs. III LO Biegański 4 : 1
VIII LO Samorządowe Vs. III LO Biegański 11 : 4
III LO Biegański Vs. IV LO Sienkiewicz 1 : 5

Tabela końcowa eliminacji:

Miejsce Szkoła Punkty Bramki
I. IV LO Sienkiewicz 6 19 : 11
II. I LO Słowacki 6 17 : 12
III. ZS Żeromski 4 24 : 18
IV. VIII LO Samorządowe 2 25 : 32
V. III LO Biegański 2 13 : 25

opiekun Piotr Kowalczyk

Rywalizacja w siatkówce dziewcząt

Eliminacje grupa II:

1. IV LO Sienkiewicz
2. ZS Ekonomicznych
3. III LO Biegański
4. VIII LO Samorządowe

Wyniki poszczególnych meczy:

III LO Biegański Vs. ZS Ekonomicznych 2 : 0
III LO Biegański Vs. IV LO Sienkiewicz 0 : 2
VIII LO Samorządowe Vs. III LO Biegański 2 : 1

Tabela końcowa eliminacji:

Miejsce Szkoła Punkty Sety
I. VIII LO Samorządowe 6 6 : 2
II. IV LO Sienkiewicz 5 5 : 2
III. III LO Biegański 4 3 : 4
IV. ZS Ekonomicznych 3 0 : 6

Półfinały grupa I:

1. VIII LO Samorządowe
2. I LO Słowacki
3. V LO Mickiewicz
4. III LO Biegański

Wyniki poszczególnych meczy:

VIII LO Samorządowe Vs. III LO Biegański 2 : 1
I LO Słowacki Vs. III LO Biegański 2 : 0
V LO Mickiewicz Vs. III LO Biegański x : x

Tabela końcowa półfinałów:

Miejsce Szkoła Punkty Sety
I. x x x : x
II. x x x : x
III. x x x : x
IV. x x x : x

opiekun Iwona Kusaj

Rywalizacja w koszykówce dziewcząt

Eliminacje grupa II:

1. III LO Biegański
2. ZS Żeromski
3. TZN
4. ZS Kochanowski

Wyniki poszczególnych meczy:

III LO Biegański Vs. ZS Kochanowski 27 : 20
III LO Biegański Vs. ZS Żeromski 27 : 35
III LO Biegański Vs. TZN 21 : 29

Tabela końcowa eliminacji:

Miejsce Szkoła Punkty Kosze
I. ZS Żeromski 6 119 : 83
II. TZN 5 82 : 86
III. III LO Biegański 4 75 : 84
IV. ZS Kochanowski 3 74 : 97

Wyniki meczy finałowych:

I LO Słowacki Vs. III LO Biegański x : x

Tabela końcowa półfinałów:

Miejsce Szkoła Punkty Kosze
I. x x x : x
II. x x x : x
III. x x x : x
IV. x x x : x
V. x x x : x
VI. x x x : x
VII. x x x : x
VIII. x x x : x

opiekun Roman Kępski

 

Osiągnięcia sportowe I semestr 2012/2013
Indywidualne

I miejsce Marcinkowski Piotr kl. I a – Bieg na 1500m Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych

V miejsce Sandra Thiab kl. II f – Regionalny konkurs „Na Olimpijskim Szlaku”

IV miejsce Polaczek Artur kl. II d – Mistrzostwa Częstochowy w LA bieg na 100m.

Zespołowe

II miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt

V miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych piłka siatkowa chłopcy

VI miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponad Gimnazjalnych piłka siatkowa dziewcząt

VII miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponad Gimnazjalnych piłka ręczna chłopcy

III miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponad Gimnazjalnych sztafeta kobiet 4x 100m w LA

I miejsce Turniej piłki siatkowej chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych „Wybór jest jeden – wybieram sport”

III miejsce Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt Szkól Ponadgimnazjalnych „Wybór jest jeden – wybieram sport”

IV miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców

 

Osiągnięcia sportowe II semestr 2012/2013
Zespołowe

Uczniowie III LO im. dra Wł. Biegańskiego wzięli udział w XV Regionalnym drużynowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej Szkół Ponadgimnazjalnych i zajęli III miejsce.

Skład drużyny:
Thiab Sandra kl. IIf
Pęczek Roksana kl. IIf
Mazoń Hubert kl. IIf
Błaszczyk Piotr kl. IIfOpiekun mgr Iwona Kusaj

Uczniowie III LO im. dra Wł. Biegańskiego wzięli udział w Mistrzostwach Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej. 

Dziewczęta w składzie:
Pęczek Roksana kl. IIf
Łuszczyk Anna kl. Ia
Zajęły III miejsce.

Chłopcy w składzie :
Kałuża Dominik kl. IIb
Knysak Łukasz kl. IIa
Zajęli II miejsce.

Opiekun mgr Iwona Kusaj

Uczniowie III LO im. dra Wł. Biegańskiego wzięli udział w Mistrzostwach Śląska w narciarstwie zjazdowym pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Zawody odbyły się 6 lutego 2013r. w Wiśle Soszowie.

Drużyna III LO:
1.Borowik Kacper kl. Id
2.Wojtera Przemysław kl. Ib
3.Stycz Jakub kl. Ia
4.Chudzik Bartosz kl. Ic
5.Ijin Filip kl. Ib
6.Mazur Kamil kl. IIc
7.Chądzyński Marcin kl. IIe

Opiekun mgr Iwona Kusaj

 

Osiągnięcia sportowe 2011/2012
Zespołowe

Uczniowie III LO im.dra Wł.Biegańskiego zdobyli Mistrzostwo Częstochowy w Piłce Siatkowej Plażowej w roku szkolnym 2011/2012.Mateusz Knysak IIIb i Dominik Kałuża IIb wygrali wszystkie mecze pokonując dwukrotnie zawodników Delicpolu-Norwid Częstochowa. W Mistrzostwach Śląska zajęli VII miejsce.Opiekun Iwona Kusaj