Wymiana z Hilda Gymnasium w Pforzheim 2019

W dniach od 2 do 7 czerwca uczniowie naszej szkoły byli  gośćmi w Hilda Gymnasium w Pforzheim, mieście partnerskim Częstochowy. Wizyta realizowana była  w tym roku pod hasłem „Razem w sercu Europy”. Młodzież z Częstochowy poznała żydowską  historię Hilda-Gymnasium, a także los jednej z byłych uczennic w czasach narodowego socjalizmu. W ramach wieloreligijnego  programu uczniowie odwiedzili miejsce, w którym stała synagoga  oraz złożyli wizytę w meczecie Fatih.Program obejmował również wizytę w Parlamencie Europejskim w Straßburgu.Młodzi goście dowiedzieli się wiecej   na temat  pracy i zadań instytucji.

W ramach prac projektowych uczniowie w grupach przygotowali plakaty reklamowe dla Europy. Plakaty zostały przedstawione burmistrzowi Frankowi  Fillbrunnowi, podczas wizyty w w ratuszu, w ostatnim dniu pobytu.

Program dofinansowała organizacja Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży.(PNWM)