Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziny: 319952
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 193 dni

Jesteś tutaj: Start / Świat ucznia / Sport

Sport

Osiągnięcia sportowe I semestr 2017/2018

I miejsce w Mistrzostwach Częstochowy w lekkiej atletyce

100m - 1 miejsce: Karol Sowa
400m - 1 miejsce: Adam Jakubowski
400m - 2 miejsce: Tomasz Turski
1500m - 1 miejsce: Jakub Mrożek
sztafeta 4x100m - 1 miejsce: Karol Sowa, Piotr Kopyt, Tomasz Turski, Adam Jakubowski

Wicemistrzostwo w Licealiadzie Młodzieży Szkolnej

Dul Damian, Flak Daniel, Janus Oliwer, Kopeć Antek, Kwiatkowski Marcel, Kaniszyn Jakub, Opala Albert, Ostalski Piotr, Rogala Sebastian, Wers Patryk, Wolny Dawid, Przygodzki Marcel

 I miejsce w Mistrzostwa Regionu Częstochowskiego w biegach przełajowych

Piotr Kopyt, Patryk Wers, Karol Sowa, Mikołaj Migdalski, Jakub Mrożek, Tomasz Turski, Matusz Michalak



Osiągnięcia sportowe 2016/2017

Zespołowe:

I miejsce Mistrzostwa Częstochowy - lekkoatletyka - chłopcy
I miejsce Mistrzostwa Częstochowy - sztafeta 4x100m - chłopcy
I miejsce Mistrzostwa Rejonowe - biegi przełajowe - chłopcy
I miejsce Mistrzostwa Częstochowy - piłka siatkowa - chłopcy
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy - biegi przełajowe - chłopcy
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy - piłka siatkowa dziewcząt
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy - piłka koszykowa chłopców
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy - piłka siatkowa plażowa chłopców
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy - biegi przełajowe dziewcząt
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy - piłka siatkowa plażowa dziewcząt

Indywidualne:

I miejsce Mistrzostwa Częstochowy - Czaja Julia - pływanie styl motylkowy 50m
I miejsce Mistrzostwa Częstochowy - Migdalski Mikołaj - 1500m 



Osiągnięcia sportowe 2015/2016

Zespołowe:

I miejsce Mistrzostwa Częstochowy - biegi przełajowe - chłopcy
I miejsce Mistrzostwa Częstochowy - piłka siatkowa plażowa dziewcząt
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy - sztafeta 4x100m
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy - piłka koszykowa - dziewcząt
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy - łyżwiarstwo szybkie
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy - piłka siatkowa plażowa chłopców
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy - lekkoatletyka - chłopcy
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy - lekkoatletyka - chłopcy



Osiągnięcia sportowe 2014/2015

Zespołowe:

II miejsce Mistrzostwa Częstochowy - piłka siatkowa plażowa dziewcząt
II miejsce Mistrzostwa Częstochowy - łyżwiarstwo szybkie dziewcząt
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy - piłka siatkowa dziewcząt
III miejsce Mistrzostwa Częstochowy - LA sztafeta 4x100m - chłopcy

Indywidualne:

I miejsce - Marcinkiewicz Piotr - 1500m
I miejsce - Michalak Mateusz - 400m
I miejsce - Karpeta Michał - pływanie styl klasyczny 50m
I miejsce - Czaja Julia - pływanie styl motylkowy 50m
II miejsce - Pacud Aleksandra - pływanie
III miejsce - Sznurkowski Michał - 100m 



Osiągnięcia sportowe 2013/2014

Indywidualne


I miejsce - Zawody L.A. bieg na 1500m - Marcinkowski Piotr kl. II a;
opiekun Kowalczyk Piotr


Zespołowe

I miejsce - Biegi przełajowe - Trzepizur Barnaba, Opiłka Mateusz, Włodarczyk Igor, Płatkowski Bartłomiej, Marchewka Paweł, Marcinkowski Piotr;
opiekun Piotr Kowalczyk


Częstochowa Tenis CUP 2013

I Mistrzostwa Częstochowy w tenisie ziemnym pod patronatem Prezydenta Miasta Cz-wy i Rady Miasta w ramach projektu "Często na korcie".
Zawody odbyły się 19-20.09.2013 na kortach częstochowskiego klubu Tenisowego "Victoria". 

III miejsce - Bujak Olga kl. I c
IV miejsce - Szymala Małgorzata II e
VII miejsce - Mirek Tymoteusz I f
VIII miejsce - Celt Paweł I c

Ogólna klasyfikacja szkół: III miejsce;
opiekun Roman Kępski 

Turniej w piłkę siatkową

30 IX 2013 roku w VIII LO Samorządowym odbył się Turniej w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców "Gram w siatkówkę - żyję zdrowo na sportowo".

Drużyny dziewcząt wygrała dwa mecze z V LO im. A. Mickiewicza i z VIII LO Samorządowym i zajęła I miejsce w turnieju. 

Skład drużyny dziewcząt:
Pęczek Roksana III f
Łuszczyk Anna II d
Lis Marlena III f
Kwasek Paulina II d
Koźlik Natalia II d
Hadryś Kinga II a
Młynarska Julia II a
Paruzel Joanna I f
Nocoń Iga II f

Drużyny chłopców wygrała dwa mecze z IV LO im. H. Sienkiewicza i z VIII LO Samorządowym i zajęła I miejsce w turnieju. 

Skład drużyny chłopców:
Kałuża Dominik III b
Kokot Paweł III b
Knysak Łukasz III d
Wojszczyk Kamil III f
Sobol Szymon II d
Kubicki Paweł II b
Jarosik Andrzej I f

opiekun Iwona Kusaj 

Rywalizacja w piłce nożnej chłopców

Eliminacje grupa III:
1. V LO Mickiewicz
2. ZS Technicznych
3. II LO Traugutt
4. III LO Biegański

Wyniki poszczególnych meczy:
V LO Mickiewicz Vs. III LO Biegański 2 : 6
III LO Biegański Vs. ZS Technicznych 7 : 2
II LO Traugutt Vs. III LO Biegański 2 : 9

Tabela końcowa eliminacji:
MiejsceSzkołaPunktyBramki
I. III LO Biegański 9 22 : 6
II. V LO Mickiewicz 6 17 : 7
III. ZS Technicznych 3 13 : 13
IV. II LO Traugutt 0 6 : 32

Półfinały grupa I:
1. VII LO Kopernik
2. IV LO Sienkiewicz
3. III LO Biegański
4. V LO Mickiewicz

Wyniki poszczególnych meczy:
IV LO Sienkiewicz Vs. III LO Biegański 5 : 4
III LO Biegański Vs. VII LO Kopernik 2 : 9
III LO Biegański Vs. V LO Mickiewicz 6 : 2

Tabela końcowa półfinałów:
MiejsceSzkołaPunktyBramki
I. VII LO Kopernik 9 18 : 3
II. V LO Mickiewicz 3 11 : 8
III. III LO Biegański 3 12 : 16
IV. IV LO Sienkiewicz 3 5 : 19

Wyniki meczu finałowego:
III LO Biegański Vs. ZS Andersa 0 : 3

Tabela końcowa finałów:
MiejsceSzkołaPunktyBramkiPunkty do współzawodnictwa
I. ZSTiO im.S.Żeromskiego     11
II. VII LO im.M.Kopernika     9
III. V LO im.A.Mickiewicza     8
IV. Techniczne Zakłady Naukowe     7
V. ZS Andersa     6
VI. IV LO im.H.Sienkiewicza     5
VII. ZS Ekonomicznych     4
VIII. III LO im.Wł.Biegańskiego     3
Pozostałe drużyny otrzymują 1pkt za współzawodnictwo

opiekun Krzysztof Cygan 

Rywalizacja w piłce ręcznej chłopców

Eliminacje grupa II:
1. VII LO Kopernik
2. ZS Kochanowski
3. III LO Biegański
4. IV LO Sienkiewicz

Wyniki poszczególnych meczy:
ZS Kochanowski Vs. III LO Biegański 12 : 9
III LO Biegański Vs. IV LO Sienkiewicz 9 : 10
III LO Biegański Vs. VII LO Kopernik 10 : 21

Tabela końcowa eliminacji:
MiejsceSzkołaPunktyBramki
I. VII LO Kopernik 6 51 : 26
II. ZS Kochanowski 4 38 : 31
III. IV LO Sienkiewicz 2 22 : 39
IV. III LO Biegański 0 18 : 63


opiekun Piotr Kowalczyk 

Rywalizacja w siatkówce chłopców

Eliminacje grupa IV:
1. III LO Biegański
2. ZS Gastronomicznych
3. ZS Technicznych

Wyniki poszczególnych meczy:
III LO Biegański Vs. ZS Technicznych 2 : 0
ZS Gastronomicznych Vs. III LO Biegański 0 : 2

Tabela końcowa eliminacji:
MiejsceSzkołaPunktySety
I. III LO Biegański 4 4 : 0
II. ZS Technicznych 3 2 : 2
III. ZS Gastronomicznych 2 0 : 4

Półfinały grupa II:
1. ZS Żeromski
2. ZS Prus
3. III LO Biegański
4. ZS Technicznych

Wyniki poszczególnych meczy:
ZS Prus Vs. III LO Biegański 0 : 2
III LO Biegański Vs. ZS Technicznych 2 : 0
ZS Żeromski Vs. III LO Biegański 2 : 1

Tabela końcowa półfinałów:
MiejsceSzkołaPunktySety
I. ZS Żeromski 6 6 : 2
II. III LO Biegański 5 5 : 2
III. ZS Technicznych 4 3 : 4
IV. ZS Prus 3 0 : 6

opiekun Iwona Kusaj 

Szkolna liga koszykówki chłopców

Zespoły występujące w lidze:
1. IX LO Norwid
2. VII LO Kopernik
3. ZS Żeromski
4. TZN
5. II LO Traugutt
6. III LO Biegański

Wyniki poszczególnych meczy:
IX LO Norwid Vs. III LO Biegański 70 : 41
III LO Biegański Vs. TZN 33 : 71
III LO Biegański Vs. II LO Traugutt 40 : 61
VII LO Kopernik Vs. III LO Biegański 41 : 72
ZS Żeromski Vs. III LO Biegański 39 : 36

Tabela końcowa eliminacji:
MiejsceSzkołaPunktyKosze
I. IX LO Norwid 10 322 : 170
II. TZN 9 312 : 192
III. II LO Traugutt 8 229 : 209
IV. ZS Żeromski 7 178 : 210
V. III LO Biegański 6 218 : 282
VI. VII LO Kopernik 5 135 : 335

opiekun Roman Kępski 

Rywalizacja w piłce ręcznej dziewcząt

Eliminacje grupa II:
1. I LO Słowacki
2. ZS Żeromski
3. IV LO Sienkiewicz
4. VIII LO Samorządowe
5. III LO Biegański

Wyniki poszczególnych meczy:
III LO Biegański Vs. ZS Żeromski 7 : 5
I LO Słowacki Vs. III LO Biegański 4 : 1
VIII LO Samorządowe Vs. III LO Biegański 11 : 4
III LO Biegański Vs. IV LO Sienkiewicz 1 : 5

Tabela końcowa eliminacji:
MiejsceSzkołaPunktyBramki
I. IV LO Sienkiewicz 6 19 : 11
II. I LO Słowacki 6 17 : 12
III. ZS Żeromski 4 24 : 18
IV. VIII LO Samorządowe 2 25 : 32
V. III LO Biegański 2 13 : 25

opiekun Piotr Kowalczyk 

Rywalizacja w siatkówce dziewcząt

Eliminacje grupa II:
1. IV LO Sienkiewicz
2. ZS Ekonomicznych
3. III LO Biegański
4. VIII LO Samorządowe

Wyniki poszczególnych meczy:
III LO Biegański Vs. ZS Ekonomicznych 2 : 0
III LO Biegański Vs. IV LO Sienkiewicz 0 : 2
VIII LO Samorządowe Vs. III LO Biegański 2 : 1

Tabela końcowa eliminacji:
MiejsceSzkołaPunktySety
I. VIII LO Samorządowe 6 6 : 2
II. IV LO Sienkiewicz 5 5 : 2
III. III LO Biegański 4 3 : 4
IV. ZS Ekonomicznych 3 0 : 6

Półfinały grupa I:
1. VIII LO Samorządowe
2. I LO Słowacki
3. V LO Mickiewicz
4. III LO Biegański

Wyniki poszczególnych meczy:
VIII LO Samorządowe Vs. III LO Biegański 2 : 1
I LO Słowacki Vs. III LO Biegański 2 : 0
V LO Mickiewicz Vs. III LO Biegański x : x

Tabela końcowa półfinałów:
MiejsceSzkołaPunktySety
I. x x x : x
II. x x x : x
III. x x x : x
IV. x x x : x

opiekun Iwona Kusaj 

Rywalizacja w koszykówce dziewcząt

Eliminacje grupa II:
1. III LO Biegański
2. ZS Żeromski
3. TZN
4. ZS Kochanowski

Wyniki poszczególnych meczy:
III LO Biegański Vs. ZS Kochanowski 27 : 20
III LO Biegański Vs. ZS Żeromski 27 : 35
III LO Biegański Vs. TZN 21 : 29

Tabela końcowa eliminacji:
MiejsceSzkołaPunktyKosze
I. ZS Żeromski 6 119 : 83
II. TZN 5 82 : 86
III. III LO Biegański 4 75 : 84
IV. ZS Kochanowski 3 74 : 97

Wyniki meczy finałowych:
I LO Słowacki Vs. III LO Biegański x : x

Tabela końcowa półfinałów:
MiejsceSzkołaPunktyKosze
I. x x x : x
II. x x x : x
III. x x x : x
IV. x x x : x
V. x x x : x
VI. x x x : x
VII. x x x : x
VIII. x x x : x

opiekun Roman Kępski

 

Osiągnięcia sportowe I semestr 2012/2013

Indywidualne


I miejsce Marcinkowski Piotr kl. I a - Bieg na 1500m Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych 

V miejsce Sandra Thiab kl. II f - Regionalny konkurs "Na Olimpijskim Szlaku" 

IV miejsce Polaczek Artur kl. II d - Mistrzostwa Częstochowy w LA bieg na 100m. 


Zespołowe

II miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt

V miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych piłka siatkowa chłopcy

VI miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponad Gimnazjalnych piłka siatkowa dziewcząt

VII miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponad Gimnazjalnych piłka ręczna chłopcy

III miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponad Gimnazjalnych sztafeta kobiet 4x 100m w LA 

I miejsce Turniej piłki siatkowej chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych "Wybór jest jeden - wybieram sport" 

III miejsce Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt Szkól Ponadgimnazjalnych "Wybór jest jeden - wybieram sport"

IV miejsce Mistrzostwa Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców 


 



Osiągnięcia sportowe II semestr 2012/2013

Zespołowe

Uczniowie III LO im. dra Wł. Biegańskiego wzięli udział w XV Regionalnym drużynowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej Szkół Ponadgimnazjalnych i zajęli III miejsce.


Skład drużyny:
Thiab Sandra kl. IIf
Pęczek Roksana kl. IIf
Mazoń Hubert kl. IIf
Błaszczyk Piotr kl. IIf

Opiekun mgr Iwona Kusaj 


      
Uczniowie III LO im. dra Wł. Biegańskiego wzięli udział w Mistrzostwach Częstochowy Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej. 

Dziewczęta w składzie: 
Pęczek Roksana kl. IIf 
Łuszczyk Anna kl. Ia 
Zajęły III miejsce.

Chłopcy w składzie : 
Kałuża Dominik kl. IIb 
Knysak Łukasz kl. IIa 
Zajęli II miejsce. 

Opiekun mgr Iwona Kusaj 


  
Uczniowie III LO im. dra Wł. Biegańskiego wzięli udział w Mistrzostwach Śląska w narciarstwie zjazdowym pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. 
Zawody odbyły się 6 lutego 2013r. w Wiśle Soszowie.


Drużyna III LO:
1.Borowik Kacper kl. Id 
2.Wojtera Przemysław kl. Ib 
3.Stycz Jakub kl. Ia 
4.Chudzik Bartosz kl. Ic 
5.Ijin Filip kl. Ib 
6.Mazur Kamil kl. IIc 
7.Chądzyński Marcin kl. IIe 

Opiekun mgr Iwona Kusaj

 



Osiągnięcia sportowe 2011/2012

Zespołowe

Uczniowie III LO im.dra Wł.Biegańskiego zdobyli Mistrzostwo Częstochowy w Piłce Siatkowej Plażowej w roku szkolnym 2011/2012.

Mateusz Knysak IIIb i Dominik Kałuża IIb wygrali wszystkie mecze pokonując dwukrotnie zawodników Delicpolu-Norwid Częstochowa. W Mistrzostwach Śląska zajęli VII miejsce.

Opiekun Iwona Kusaj


  

Przejdź do góry