Dlaczego warto wybrać BIEGANA?

Szanowni Państwo,

W ręce przyszłych Licealistów oraz Ich Rodziców oddajemy informator na rok szkolny 2017/2018.

Faktowi temu towarzyszy nadzieja, że niniejsza oferta stanie się dla młodych Odbiorców atrakcyjna i konkurencyjna. Jesteśmy przekonani, że  utrwalone tradycją szkoły jej atuty udało nam się zachować i w dużej mierze wzbogacić.

Historia szkoły, jej lokalizacja i wyposażenie

III Liceum Ogólnokształcące im. dra Wł. Biegańskiego w Częstochowie jest szkołą publiczną. Zajęcia dydaktyczne odbyły się tu po raz pierwszy 1 września 1992 r. i trwają do dziś. Szkoła usytuowana jest w śródmieściu Częstochowy, przy ul. Dąbrowskiego 75. Dysponuje nowocześnie wyposażonymi pomieszczeniami dydaktycznymi. Są to m.in. :

• pracownie przedmiotowe
  • 2 pracownie komputerowe z szerokopasmowym dostępem do Internetu
  • dostępna w szkole sieć Wi - Fi
  • multimedialne centrum informacyjne
  • 16 pracowni multimedialnych
  • gabinet medyczny
  • hala sportowa, siłownia, sala fitness
  • sklepik szkolny
  • boisko sportowe.

Uczniowie

Nasi uczniowie mogą się poszczycić wieloma sukcesami w olimpiadach przedmiotowych, konkursach i zawodach sportowych – nie tylko na terenie miasta Częstochowy, ale również w województwie i na terenie całego kraju. Każdego roku szkoła podejmuje inicjatywę o charakterze innowacji pedagogicznej. W roku szkolnym 2017/2018 innowacja dotyczy profilu kształcenia: „Język angielski w medycynie” . Na uwagę zasługuje fakt, że każdego roku najlepszy uczeń szkoły otrzymuje Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a co semestr – najzdolniejsi uczniowie szkoły honorowani są Nagrodą Dyrektora Szkoły.

ABSOLWENCIE GIMNAZJUM – jeżeli :

• planujesz studia na najlepszych uczelniach w kraju i za granicą
  • jesteś miłośnikiem komputerów i robotechniki
  • cenisz naukę języków obcych
  • chcesz poznawać ciekawych ludzi
  • interesujesz się teatrem i telewizją
  • uwielbiasz sport
  • masz ambicje naukowe
  • lubisz działać społecznie
  • masz talent literacki
  • pragniesz więcej wymagać od siebie, a mniej od świata.

ZOSTAŃ UCZNIEM NASZEGO LICEUM !!!

Trzy lata spędzone w murach naszej szkoły to nie tylko nauka w dosłownym tego słowa znaczeniu. To także konkursy, festiwale, akcje społeczne – bowiem aktywnie uczestniczymy w życiu naukowym, kulturalnym, sportowym  miasta, regionu i kraju.

Od wielu lat, w ramach umowy współpracy z Politechniką Częstochowską  i Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie  prowadzone są dla naszych uczniów zajęcia w laboratoriach naukowych. Realizowana jest również wymiana młodzieży z Gimnazjum w Phorzheim (Niemcy). Regularnie organizujemy też wyjazdy językowo-naukowe w kraju oraz do wybranych  państw Europy.

W „BIEGANIE” CZEKA NA CIEBIE :

• doświadczona i życzliwa kadra nauczycielska
  • szeroki wybór zajęć dydaktycznych i twórcza nauka w ramach kół zainteresowań
  • międzynarodowa wymiana szkolna
  • wspaniała atmosfera
  • wolontariat szkoły
  • seminaria naukowe, warsztaty, wycieczki
  • oraz grono wspaniałych koleżanek i kolegów.