eTwinning

W miesiącach grudzień-czerwiec uczniowie z klasy 1e III LO (profil biologiczno-chemiczny z innowacją pedagogiczną) wraz z nauczycielem języka angielskiego Agnieszką Janiszewską, będą brać udział w internetowym projekcie pt. European Youth Without Borders. Projekt ten będzie realizowany w ramach eTwinning, który jest częścią  unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej.  Nasza szkoła będzie współpracowała z trzema krajami w ramach projektu eTwinning. Są to szkoły średnie z Węgier(Budapeszt), Chorwacji (Dakovo) i Hiszpanii (Malaga). Celem projektu jest zapoznanie się z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się zagadnieniami społecznymi (wolontariat i pomoc bezdomnym, chorym, niepełnosprawnym czy dzieciom z zaniedbanych środowisk) na terenie Częstochowy, Budapesztu, Dakova i Malagi, dzielenie się doświadczeniami w zakresie pracy uczniów na rzecz organizacji pozarządowych, rozwijanie umiejętności przedsiębiorczych poprzez  opracowanie własnego planu działania na rzecz istotnego problemu społecznego w danym środowisku. Projekt będzie prowadzony w języku angielskim, co da uczniom możliwość rozwijania umiejętności językowych. Projekt zakładać będzie wykorzystanie narzędzi technologicznych, takich jak: prezentacja Prezi, Canva czy Genial.ly.