tło_nagłówka

Dlaczego warto wybrać BIEGANA?

 

Szanowni Państwo,

       W ręce przyszłych Licealistów oraz Ich Rodziców oddajemy informator na rok szkolny 2024/2025.

       Faktowi temu towarzyszy nadzieja, że niniejsza oferta stanie się dla młodych Odbiorców atrakcyjna i konkurencyjna. Jesteśmy przekonani, że  utrwalone tradycją szkoły jej atuty udało nam się zachować i w dużej mierze wzbogacić. O wysokim poziomie kształcenia świadczy 100% zdawalność na egzaminie maturalnym.

 

 

Historia szkoły, jej lokalizacja i wyposażenie

            III Liceum Ogólnokształcące im. dra Wł. Biegańskiego w Częstochowie jest szkołą publiczną. Liceum rozpoczęło swoja działalność od 1 września 1993 r. i w roku 2018 obchodziliśmy 25 -lecie funkcjonowania na rynku edukacyjnym.

 Zajęcia dydaktyczne odbyły się tu po raz pierwszy 1 września 1993 r. i trwają do dziś. Szkoła usytuowana jest w śródmieściu Częstochowy, przy ul. Dąbrowskiego 75. Dysponuje nowocześnie wyposażonymi pomieszczeniami dydaktycznymi. Są to m.in. :

 • pracownie przedmiotowe
 • 2 pracownie komputerowe z szerokopasmowym dostępem do Internetu
 • dostępna w szkole sieć Wi – Fi
 • multimedialne centrum informacyjne
 • 19 pracowni multimedialnych
 • gabinet medyczny
 • hala sportowa, siłownia, sala fitness
 • sklepik szkolny
 • boisko sportowe
 • ksero
 • dystrybutory z napojami
 • aula multimedialna
 • biblioteka multimedialna.

 

Uczniowie

            Nasi uczniowie mogą się poszczycić wieloma sukcesami w olimpiadach przedmiotowych, konkursach i zawodach sportowych – nie tylko na terenie miasta Częstochowy, ale również w województwie, na terenie całego kraju i Europy.

Każdego roku szkoła podejmuje inicjatywę o charakterze innowacji pedagogicznej.

Na uwagę zasługuje fakt, że każdego roku najlepszy uczeń szkoły otrzymuje Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a co semestr – najzdolniejsi uczniowie szkoły honorowani są Nagrodą Dyrektora Szkoły.

 

ABSOLWENCIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ jeżeli : 

 • planujesz studia na najlepszych uczelniach w kraju i za granicą
 • jesteś miłośnikiem komputerów i robotechniki
 • pragniesz poznać środowisko naturalne
 • cenisz naukę języków obcych
 • chcesz poznawać ciekawych ludzi
 • interesujesz się teatrem i telewizją
 • uwielbiasz sport
 • masz ambicje naukowe
 • lubisz działać społecznie
 • masz talent literacki, teatralny
 • pragniesz więcej wymagać od siebie, a mniej od świata.

 

ZOSTAŃ UCZNIEM NASZEGO LICEUM !!! 

Cztery lata spędzone w murach naszej szkoły to nie tylko nauka w dosłownym tego słowa znaczeniu. To także konkursy, festiwale, akcje społeczne – bowiem aktywnie uczestniczymy w życiu naukowym, kulturalnym, sportowym  miasta, regionu, kraju i w Europie.

Od wielu lat, w ramach umowy współpracy z Politechniką Częstochowską  i Uniwersytetem im. Jana Długosza w Częstochowie  prowadzone są dla naszych uczniów zajęcia w laboratoriach naukowych. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wymianie młodzieży z Gimnazjum w Phorzheim (Niemcy) oraz realizowane są trzy projekty europejskie. Regularnie organizujemy też wyjazdy językowo-naukowe w kraju oraz do wybranych  państw Europy.

 

W „BIEGANIE” CZEKA NA CIEBIE : 

 • doświadczona i życzliwa kadra nauczycielska
 • szeroki wybór zajęć dydaktycznych i twórcza nauka w ramach zajęć pozalekcyjnych
 • międzynarodowa wymiana szkolna
 • wspaniała atmosfera
 • wolontariat szkoły
 • seminaria naukowe, warsztaty, wycieczki
 • programowe wycieczki przedmiotowe
 • oraz grono wspaniałych koleżanek i kolegów.
 • zespół muzyczny „Biegan Band” oraz zespół taneczny „Biegan Dance”.

 

Film promocyjny 2018:

Film promocyjny 2017: