25_Dzien_Jezykow_Europejskich

Dzień języków europejskich 2024

Dzień Języków Europejskich

Z okazji Dnia Języków Europejskich klasa 2d z wychowawczynią Panią mgr Anitą Kozłowską-Ulfik oraz Panią mgr Aleksandrą Szewczyk przygotowała dla uczniów naszej szkoły liczne atrakcje: degustację kuchni francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, belgijskiej, angielskiej oraz polskiej; norweską grę podwórkową „z tarczy na tarczę” oraz sprawdzenie wiedzy ze znajomości europejskich państw i stolic ze wskazaniem ich miejsca na mapie.

Odbył się również pokaz mody francuskiej, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas. Dodatkowo, wolontariusze zadawali uczniom na przerwach pytania dotyczące zabytków i ciekawostek z różnych państw Europy.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i dobrą zabawę, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na szlachetny cel.