Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

„Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków przez całe życie” – to główne przesłanie Rady Europy, która z inicjatywy Unii Europejskiej ustanowiła w 2001 roku 26 września Europejskim Dniem Języków Obcych.

Obchody tego święta przypadły w naszym liceum na dzień 3 października. Zatytułowaliśmy naszą imprezę” Europa da się lubić” Klasy drugie i trzecie przygotowały prezentacje krajów europejskich. W programie pojawiły się zarówno tańce, piosenki, quizy jak i degustacja smakołyków z różnych stron naszego kontynentu. Na podium stanęły klasa 3b z muzyczną prezentacją Wielkiej Brytanii, 3c, która przeniosła nas do Francji oraz 2a i 2b, które zaproponowały nam wycieczkę do Irlandii i Czech. Imprezie towarzyszył również konkurs plastyczny. Klasy pierwsze miały za zadanie wykonanie plakatu z wybranym obiektem architektonicznym pochodzącym z europejskich miast. Wygrała praca uczniów z klasy 1a z naszymi rodzimymi Sukiennicami. Obchody uświetniła swoim występem Maja Szmigielska. Wykonała dla nas taniec Flamenco.

Muzycznym dopełnieniem święta były oczywiście występy zespołu Biegan Band. Gościnnie wystąpił Krzysztof Kędzior z utworem „Du hast” w języku niemieckim. Czas oczekiwania na werdykt uatrakcyjnił pokaz najzabawniejszych fragmentów z programu „Europa da się lubić” przygotowany przez zespół klasy 3a.

Imprezę poprowadzili Lena Misiak i Igor Mesjasz.