Mobilność w Heindenheim (Niemcy) w ramach projektu Erasmus +

W dniach 1.12.2019-7.12.2019 14-sto osobowa grupa uczniów III LO im. dr Wł. Biegańskiego pod opieką koordynatora projektu p. Agnieszki Janiszewskiej i nauczyciela informatyki p. Dominika Życińskiego, uczestniczyła w wymianie młodzieżowej w Heindenheim, w ramach projektu Erasmus+ KA229 pt. Embracing our European cultural heritage- United in diversity. Projekt koncentruje się na tematyce dziedzictwa kulturowego Europy. Uczestnicy z trzech krajów, Polski (III LO im. Dr Wł. Biegańskiego), Niemiec (Schiller Gymnasium) i Hiszpanii(Colegio Mirasur), mieli możliwość rozwinąć świadomość i wiedzę dotyczącą krajów, z których pochodzą. Warsztaty prowadzone w szkole dotyczyły stereotypów i uprzedzeń, na temat których uczestnicy projektu stworzyli prezentacje i plakaty. Zwiedzanie Heindenheim, Ulm i Stuttgartu przyczyniło się do aktywnego zapoznania się z architekturą, historią i kulturą Niemiec, a poprzez wspólne spędzenie czasu, młodzież nawiązała międzynarodowe przyjaźnie. Ponadto świąteczna atmosfera jarmarków bożonarodzeniowych w niemieckich miastach sprawiła, iż polscy uczestnicy wrócili do Częstochowy z pięknymi wspomnieniami, a zarazem bogatsi o nawiązane przyjaźnie i nowe doświadczenia.
Filmik przygotowany przez uczestników projektu z III LO o szkole i grupie projektowej.